Balasowa, Bramowska, Dombkowa, Giżycka, Golaszowa, Gruchlikowa, Kujawska Rajda, Hager, Jordan-Łowińska, Kłuszyńska, Koniarkowa, Korfantowa, Ligoniowa, Maciejowska, Markowa, Miglancowa, Niegolewska, Ogórkówna, Omańkowska, Parys, Pojdowa, Rokicka-Niedbalska, Różanowiczowa, Stęślicka, Szymkowiak, Szyperska, Wojciechowska-Sołowijowa, Wolnik, Zarzycka–Ręgorowicz, Żnińska.
A jak nazywają się Twoje przodkinie? Czy wiesz coś o życiu swojej prababki?
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na lekcję pokazową do wystawy „60 na 100: SĄSIADKI”, podczas której zostanie zaprezentowany także zeszyt do herstorii.
16.12.2019 / 10.00-12.00 / Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach / wstęp wolny
Zapraszamy nauczycieli, nauczycieli, edukatorów i edukatorki – z wystawą i zeszytem można pracować razem lub osobno. Celem jest przybliżenie historii/postaci kobiet (herstorii) żyjących i działających na Górnym Śląsku na przełomie XIX i XX wieku, w tym o ich niekoniecznie oczywistym dla tradycyjnie rozumianej historii wkładzie w pracę plebiscytową i udział w powstaniach śląskich.
Poznaj jak to robić podczas zajęć edukacji formalnej i pozaformalnej. REJESTRACJA PONIŻEJ.
Organizator: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Wystawa objęta jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Śląskie. Pozytywna energia / Wystawa jest częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich.
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości / Niepodległa
REJESTRACJA / do 15.12.2019